Gardan 500mg 10 tabl.

4,49

Opis

RE-ALGIN zawiera substancję czynną metamizol sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.WskazaniaBól różnego pochodzenia o dużym nasileniu lub gorączka, gdy inne leki są przeciwwskazane lub nieskuteczne.RE-ALGIN jest wskazany do stosowania u dorosłych.Stosowanie:Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Lek RE-ALGIN należy przyjmować doustnie z odpowiednią ilością wody najlepiej po posiłku.Tabletkę można podzielić na połowy.Zalecana dawka leku to:Dorośli:250 mg – 500 mg 2 do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka jednorazowa leku nie powinna przekroczyć 1 g (2 tabletki), maksymalna dawka dobowa – 3 g (6 tabletek).Czas trwania leczeniaNie należy stosować leku dłużej niż przez 3 do 5 dni.Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku, z wyjątkiem pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. W tych przypadkach należy zastosować ½ zalecanej dawki dla dorosłych przez krótki okres czasu.Pacjenci z zaburzeniami czynności wątrobyU pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy stosować ½ dawki dla dorosłych.Pacjenci z zaburzeniami czynności nerekU pacjentów z łagodną i umiarkowaną niewydolnością nerek należy stosować ½ dawki dla dorosłych.Skład:- Substancją czynną leku jest metamizol sodowy.- 1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego.- Inne składniki leku to skrobia pszeniczna, celuloza mikrokrystaliczna (typ 101), powidon K25, talk, magnezu stearynian.Przeciwwskazania:- jeśli pacjent ma uczulenie na metamizol sodowy lub inne pochodne pirazolonu, lub którykolwiek z pozostałych składników leku RE-ALGIN (wymienione w punkcie 6),- astma wywołana lub zaostrzona przez niesteroidowe leki przeciwzapalne,- reakcje nadwrażliwości na jakikolwiek niesteroidowy lek przeciwzapalny lub lek przeciwbólowy, w szczególności objawiające się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa,- w ostrej porfirii wątrobowej,- w przypadku wrodzonego niedoboru enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,- w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,- w chorobach hematologicznych (krwi), w tym niedokrwistości aplastycznej (zmniejszenia liczby komórek krwi, co prowadzi do omdlenia, siniaków i zwiększa prawdopodobieństwo zakażeń), agranulocytozy (znacznego, zagrażającego życiu zmniejszenia liczby białych krwinek – granulocytów, co zwiększa ryzyko ciężkich zakażeń) i leukopenii (zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych),- u kobiet w ciąży lub karmiących piersią,- u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Adamed Pharma

cytrynian magnezu preparaty, alergia na hybrydy, farmaceutka, taśma na odciski, weglan sodu, przeciwhistaminowe dla dzieci, la roche posay retinol, czy mikrofale są szkodliwe, b box od kiedy, plastry na rozcięcia, witamina d 800, blizny po tradziku, diosminex żel

yyyyy