Etopiryna (300mg 50mg 100mg) x 10 tabl.

2,78

Opis

Nurofen Forte – tabletki powlekane 400 mg, 48 sztukSkład:1 tabletka zawiera substancję czynną ibuprofen 400mg oraz substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka cukrowa: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 6000, tusz Opacode S-1-9460 HV Brown (szelak, zelaza tlenek czerwony E172, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC1510)Działanie:Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.Wskazania:Bóle różnego pochodzenia takie jak: bóle głowy, bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączki. Gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.Dawkowanie:Lek należy stosować doustnie, krótkotrwale. Dorośli i dzieci od 12 lat: 1 tabletka co 4 godziny. Tabletki należy popić płynem. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki (1000 mg) ibuprofenu w ciągu doby.Przeciwwskazania:Leku nie należy stosować u pacjentów:z nadwrażliwością na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały w przeszłości objawy alergii,z chorobą wrzodową lub przebytą perforacją lub krwawieniem,z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2,w III trymestrze ciąży,ze skazą krwotoczną.Działania niepożądane:Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.Bardzo rzadko: smołowate stolce,krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani,duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.W pojedynczych przypadkach: depresja, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W pojedynczych przypadkach, u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.Uwagi:Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe i gorączka nie ustępują, nasilają się lub pojawiają się nowe, dodatkowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reckitt Benckiser

bez prezerwatywy, epsteina barr, bmi 37, bioline hydrolat, mięśnie brzucha po ciąży, endosonografia, atorvastatin bluefish, strzykawka do płukania uszu, świeży oddech

yyyyy