Description
OpisLek Coldrex Junior C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania doustnego. Coldrex Junior C zmniejsza katar, udrożnia nos. Lek ten łagodzi objawy przeziębienia u dzieci w wieku 6-12 lat.SkładSubstancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryna, kwas askorbowy (witamina C).1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg witaminy C.Substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat cytrynowy 610399 E, kurkumina (E100).DawkowanieTen lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Stosowanie u dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 saszetka co 4 godziny, do 4 razy na dobę.Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie.Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dodać zimnej wody lub dosłodzić.DziałanieColdrex Junior C jest lekiem złożonym o wielokierunkowym działaniu, które jest wykorzystywane w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy.Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk, ułatwia oddychanie.WskazaniaColdrex Junior C stosuje się do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u dzieci w wieku 6-12 lat.PrzeciwwskazaniaKiedy nie stosować leku Coldrex Junior Cjeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek,jeśli pacjent przyjmuje zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV),w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania.Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.Działania niepożądaneJak każdy lek, Coldrex Junior C może powodować działania niepożądane.Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych,sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą,nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca,trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego,zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby).Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).Coldrex Junior C może powodować także następujące działania niepożądane:ból głowy,zawroty głowy,bezsenność,nerwowość,zwiększenie ciśnienia tętniczego,nudności i wymioty.PKWIU 21.20.13.0RodzajEAN 5909990676279BLOZ_07 4632332
Omega Pharma
jak zniwelowac zakwasy, helicobacter pylori zakażenie, na gojenie ran, wirus new delhi, wirus nipah 2021, testy na plodnosc u mezczyzn, szczepionka 5w1, przewlekłe zapalenie trzustki – objawy, ciśnieniomierz omron m3, szampon na przetłuszczające się włosy, wybielanie zębów wodą utlenioną, medibiotic, czopek glicerynowy, nebudose hipertonic
yyyyy